BAŞKAN MEHMET ALİ YILMAZ’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI
             BAŞKAN MEHMET ALİ YILMAZ’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

 

            Milletçe sevgi ve hürmetin, paylaşma, yardımlaşma ve dayanışmanın arttığı, örf ve adetlerin yeniden yaşatıldığı, sıla-i rahimin gerçekleştirildiği, küskünlüklerin, dargınlıkların ve kırgınlıkların nihayete erdirildiği, yoksulların, muhtaçların ve kimsesizlerin hatırlandığı, kültürümüzün güçlendirilmesine emsalsiz katkılar sağlayan bu müstesna bayramlarımızın birini daha karşılamanın heyecanını paylaşıyoruz.

            Kurban Bayramı, kültür ve geleneklerimiz ile birlikte dini değerlerimizin bizlere emrettiği sorumluluklarımızı hatırlamak ve hayata geçirmenin de en güzel vesilelerinden biridir. Sevgi bağlarının güçlendiği bu günlerde, başta büyüklerimizi, akraba ve komşularımızı ziyaret edip, zor durumda olanları, öksüz, yetim, muhtaç ve kimsesizleri sevindirmeliyiz.

            Bayramlar, sevdiklerimizle bir araya gelebilme vesilesidir. Kardeşliğimizi, dayanışmamızı, birlik ve beraberliğimizi temelinden güçlendirebilme membaıdır. Küslüklerin, dargınlıkların rafa kaldırılmasının en güzel bahanesidir. Dargınları barıştırmak, uzakları yakınlaştırmak için en güzel vakitler bu vakitlerdir. Kaynaşmanın, birleşmenin sıcak tebliğidir bayramlar. Bayramdan beklentim şudur; var olan kırgınlıklar giderilsin, sevdiklerimizle aramıza giren mesafeler yok edilsin. Sadece bayram günleri değil, her bir günümüz güzelliklerle çevrelenip bayram günü gibi olsun.

            Bu duygu ve düşüncelerle bayram süresi boyunca, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde bayram geçirmeleri için, iş ve işleyişin sağlıklı şekilde yürütülebilmesi maksadıyla görevi başında bulunacak olan tüm çalışanlarımıza kolaylıklar diliyorum. Vatanımız uğruna can veren tüm şanlı şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, saygıdeğer şehit yakınları ile kahraman gazilerimizin, Sarıveliler’li hemşerilerimin, milletimizin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor; sağlık ve mutluluk dileklerimle sevgilerimi sunuyorum.

 

                                                                                                           Mehmet Ali YILMAZ

                                                                                                       Sarıveliler Belediye Başkanı