BAŞKAN MEHMET ALİ YILMAZ’DAN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI        Bugün, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birini kutlamanın gururunu yaşıyoruz:

        “19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı” 

     Bu anlamlı gün, Türk gençliğinin, Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğindeki mücadelesinin başlangıcını simgeler. Bugün, bağımsızlık ateşinin yakıldığı, geleceğe umutla baktığımız bir gün olarak karşımıza çıkıyor. 19 Mayıs, büyük sıkıntı ve yoksunluklara rağmen bağımsızlığından asla vazgeçmeyen, azimle direnen bir milletin topyekûn bir ordu haline gelerek başlattığı Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımıdır.

           “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararının kurtaracağına” inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet’le taçlanacak bağımsızlık mücadelesini 19 Mayıs 1919’da başlatmış, Türk Milleti de hürriyetini zincire vurmak isteyen işgal ve çıkar planlarına karşı, büyük ve destansı bir kurtuluş mücadelesi sergileyerek elde ettiği muazzam zaferle, azim ve inancını aynı hedefte birleştirip, yekvücut olarak hareket ettiğinde karşısında hiçbir gücün duramayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir.

       Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması, gençlere verilen değeri ve duyulan güveni göstermesi bakımından son derece anlamlıdır. Birlik ve beraberlik içinde, geleceğimizin inşasına katkıda bulunacak, ülkemizi daha ileriye taşıyacak olan siz gençler, ülkemizin en değerli varlıklarısınız ve bizim için büyük bir umutsunuz. Gençlerimizin yetişmesinde ailelerinizin, öğretmenlerinizin ve toplumun büyük bir emeği vardır. Bu nedenle, gençlerimize olan güvenimizi ve desteğimizi her zaman hissettirmeliyiz. Bir ülkenin gençliği, geleceğidir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye idealini yaşatarak geleceğe taşıyacak olan en büyük zenginliğimiz, umudumuz olan gençlerimizdir. Bugün Türkiye; yarınlarına güvenle bakan, umutları ve hedefleri olan, tarihi parlak, geleceği aydınlık bir ülkedir.

     Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve siz değerli Sarıveliler’li hemşehrilerimin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

 

                                                                                    Mehmet Ali YILMAZ

                                                                              Sarıveliler Belediye Başkanı