SARIVELİLER BAŞKAN KURUMSAL FAALİYETLERİMİZZİYARETÇİ DEFTERİFOTO GALERİBEYAZ MASA İLETİŞİM
BLD. BAŞKANIMIZ KONYA TV’DE KONUŞTU…

      Belediye Başkanımız Sn. Hayri Samur, 04 Haziran 2013 Salı günü Konya TV’de 17.30’da başlayan "Not Defteri" atlı programa canlı yayın konuğu oldu.

      Belediye Başkanımız Sn. Samur, yapımcı Ramazan Erten'in sorularına samimi cevap vererek Sarıveliler’i ve görev yaptığı süre içerisinde gerçekleştirilen hizmetleri değerlendirdi, projeleri anlattı. Sarıveliler’in kalkınması için yapılacak çalışmalardan bahsetti. Yüksekokulun, Spor kompleksinin ve soğuk hava deposunun yapılması konusunda çalışmaların devam ettiğine deyindi.

      İlçemizdeki kanalizasyon altyapı çalışmaları, içme suyu isale hattı,  toki, yeni belediye hizmet binası, fen işleri binası, mesire alanları, göletler ve kuş yuvası yol yapım çalışmalarında gelinen aşamaları dile getirdi.

      Sarıveliler Alanya arasındaki 23 km’lik yolun ihalesinin yapılmış olduğu ve yapımı tamamlandığında Alanya Sarıveliler arasındaki ulaşımın 45 dakikaya ineceğini, yolun kısalmasının ilçemize katkı sağlayacağını, dağ turizminin gelişmesi ve ilçe halkının refah seviyesinin artması noktasında çalıştıklarını ifade etti.

      Sarıveliler’in kalkınmasına yönelik çalışmalarda kendisine destek veren, özellikle Karam Valimiz Sn. Murat Koca’ya, Karaman Milletvekillerimiz TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sn. Lütfi Elvan’a,  Sn. Mevlüt Akgün’e, İlçe Kaymakamımıza ve ilçe halkına teşekkür etti.

Belediye Başkanımız Sn. SAMUR, un konuşmasının özeti:

      “Sarıveliler halkının teveccühleri doğrultusunda 29 mart 2009’ da göreve geldiğimiz günden beri doğup büyüdüğüm Sarıveliler’in çehresini değiştirecek, halkın yüzünü güldürecek hizmetleri, kalıcı eserleri bırakabilme kararlılığı içerisinde olduk, olmaya ’da devam ediyoruz. Biz göreve geleli 4 yıl oldu. Baktığımızda alt ve üst yapısıyla, imarıyla, doğası, çevresi, sosyal yaşamıyla sistematik biçimde gelişen trendine giren bir Sarıveliler’ i inşa edebilme gayretimizi sürdürüyoruz” diyen Belediye Başkanımız Sn. Samur, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi.

Belediye Yeni Hizmet Binası tamamlanmış olup halkımıza hizmet vermeye başladı.

Belediyemiz araçlarının tek çatı altında toplanacağı, bakım ve onarımlarının yapılacağı, İtfaiye ve Fen İşleri birimlerinin hizmet vereceği, eski ziraat binası ek binalarla genişletilerek bakım ve onarımı yapıldı.

Uzun yıllar bir bankanın bulunmadığı ilçemizde, Belediyemizin gayretleri ve Sn. Millet Vekillerimizin destekleriyle Halk Bankası Şubesi açıldı.

Sarıveliler İlçe Merkezinde 40 km lik Kanalizasyon şebeke hattı tamamlanmış olup, bağlantılara başlanmıştır.

Sarıveliler Atık su arıtma tesisi ön etüt raporları hazırlanmış olup, projelendirme işlemleri tamamlandı. Atık su arıtma tesisi ihale aşamasındadır.

İlçemiz İçme suyu kaynakları bakımından zengin bir bölge olmasına rağmen İçme suyu hatları ve depoların eski olması nedeni ile içme sularında sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu kapsamda yeni İçme suyu İsale hatları, depolar ve şebeke projeleri İhale edilmiş olup, proje çalışmaları tamamlanmak üzeredir. TOKİ projesi tamamlanmış olup, İlçemize 96 konut kazandırılmış ve kura çekimleri yapılmıştır. İkinci etap TOKİ konutları için alınan müracaatlar değerlendirilmek üzere idareye sunulmuştur. Ayrıca TOKİ ile Kentsel Dönüşüm Projesi ve Afet konutları Dönüşüm projeleri yapılması planlanmaktadır.

İlçemizde 2010-2013 yılları itibariyle 10 km yeni imar yolu açıldı. Su arkı, Mesire alanı yapıldı. Yöresel pazar alanı oluşturuldu.

Küçük Karapınar mahallemizden Adiller mahallemize kadar olan 3 km kapalı sistem sulama suyu hattı yapıldı. Bu sistemle su kayıpları önlendi ve daha hızlı sulama sağlandı.

Yayla yolları bakım ve onarım çalışmaları (Tokuç, Sulu Çayır ve Gölet çevresi yolları) yapıldı.

İlçemizde yapılan yol çalışmalarında, yolların alt ve üst kısımlarına istinat duvarları yapılmıştır. İlçe genelinde 5000 m³ harçlı istinat duvarı yapılmıştır.

İlçemizde Kanalizasyon çalışmaları esnasında bozulan parke kaplamalı yollarda 7500 m²;  meydan, otopark ve çevre düzenlemesi kapsamında ise 4500 m² parke kaplaması yapılmıştır.

Belediyemizin araç parkına, ihtiyaçlar doğrultusunda yaklaşık 20 civarında araç alınarak, araç parkı güçlendirildi.

İlçemizde Kar temizliği yapılan yol ağının greyder ile yapılan kısmı 32 km, Lastikli kepçe ile yapılan kısmı 18 km, toplamda kar temizliği yapılan yol ağı 50 km dir.

İlçemizin kuzeyindeki Çevlik Gölet’inin tamamlanmış olduğunu, şebekeyi oluşturacak boruların yer altına döşenmesi çalışmasının’da 2013 yılında biteceğini, ayrıca yeni yapılması düşünülen 2. Arkbendi Göleti için çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Çevre düzenleme faaliyetleri kapsamında 10.000 adet selvi fidanının ilçemiz yol kenarlarına, park ve bahçelere dikimi gerçekleştirilmiş olup, bu konuda bakım vb. çalışmalar devam etmektedir. Yine Belediyemiz öncüllüğünde, Çevlik Göleti çevresine15.000 adet çam ağacı dikildi.

İlçemiz Tanışman Mevkiindeki mesire alanı çevresine 1000 adet çam ağacı dikilmiş olup, ağaçların korunması sulama ve gübreleme işlemleri rutin olarak yapılmaktadır.

İlçe içi ulaşım araçları hizmete girdi, gerekli noktalara duraklar konuldu. Köylerimize çöp konteynerleri konulmuş olup, bu köylerimizin çöpleri düzenli olarak toplanmaktadır.

Vatandaşlarımızın dilek, istek ve temennilerini bildirmesi için Alo 153 Zabıta hattı kuruldu. Belediyemizin katkıları ile Sarıveliler Postası Gazetesi çıkartıldı.

Belediye personelinin daha hızlı iletişim kurması için telsiz ağı kurulmuş ve role istasyonu ile güçlendirilmiştir.

Belediyemiz tarafından Ramazan ayında yardıma muhtaç ailelere sefer tasları ile iftar ve sahur için sıcak yemek dağıtılmaktadır.

l6. Yüz yılda Sarıveliler’de, Taşeli platosunda yaşamış olduğu muhtemel küvetli ihtimal Karacoğlan diyarı ilçemizde her yıl düzenli olarak Sarıveliler Geleneksel Karacoğlan ve Yayla Şenliği yapılmaktadır. Bu yıl 6. sı yapılacak olan Karacoğlan ve Yayla Şenliği 28-29 Haziran 2013 tarihlerinde yapılacak olup, Konya Tv’de ve Akdeniz Tv’ de canlı olarak yayınlanacaktır. Her yıl şenlikler kapsamında 50 çocuğumuz sünnet ettirilmekte ve kültürel etkinlikler düzenlenmektedir” dedi.

SARIVELİLERTV• Tüm Videolar
BASINDA BELEDİYEMİZBizi Takip Edin. KURUM REHBERİA-Z İnceleyebilirsiniz.
© Her Hakkı Saklıdır. Sitemizdeki yazı ve resimler izin alınmadan kullanılamaz.