SARIVELİLER BAŞKAN KURUMSAL FAALİYETLERİMİZZİYARETÇİ DEFTERİFOTO GALERİBEYAZ MASA İLETİŞİM
BAŞKAN KULAK’TAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişiminin aziz milletimiz ve güvenlik güçlerimizin destansı mücadelesi ve direnişi ile bertaraf edilmesinin ve demokrasi zaferimizin 6. Yıl dönümündeyiz.Türk milleti, 15 Temmuz gecesi tarihinde hiç karşılaşmadığı, alçak bir darbe girişimine maruz kaldı. Devlet içerisinde konuşlanmış bir grup hain, kendi halkına silah doğrulttu.O gece bu milletin dini değerlerinin arkasına sığınarak sinsi bir şekilde örgütlenen FETO militanları; bu milletin vergisiyle alınan silahlarla, tanklarla, toplarla, uçaklarla ve helikopterlerle bu millete saldırdılar.
 

​15 Temmuz gecesinde milletimiz her şeyi geride bırakarak elde bayrak, dilde tekbir; inancını, vatanını, milletini savunmak üzere tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri etrafında birleşmiş ve halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını tüm dünyaya göstererek tarihin en büyük demokrasi dersini vermiştir.Milletimiz tıpkı 720 yıl önce Söğüt’te, 566 yıl önce İstanbul’da olduğu gibi, Anadolu topraklarını hayat alanı olmanın ötesinde istikbali olarak gördüğünü tüm dünyaya haykırarak, bu ülkeyi kendisine yar etmemek için saldıranlara karşı 104 yıl önce Çanakkale’de, Kut’ül Ammare’de, Dumlupınar’da ne cevap vermişse, 15 Temmuz’da da aynı cevabı vererek tarihteki mümtaz yerini almıştır.Milli irade önünde hiçbir vesayeti tanımadıklarını, canlarını ve kanlarını feda ederek gösterdiler. O gece 251 şehit verdik, 2196 gazimiz oldu ama şükürler olsun ki bu hainlere ülkemizi vermedik.


 ​Bizler şanlı tarihimize altın harflerle yazılan bu önemli günü hep şerefle yad edecek, bu uğurda şehadete yürüyen tüm şehitlerimizi  ve medar-ı iftiharımız gazilerimizi asla unutmayacak,  ailelerinin ve yakınlarının daima yanlarında durarak kapımızı ve gönlümüzü onlara her daim açık tutacağız.Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyor, 6 yıl önce bugün bu destana adını yazdıran kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Allah bu ülkeyi bir daha böyle hainlikle imtihan etmesin.
 

                                                                                                                               Halil KULAK

                                                                                                                   Sarıveliler Belediye Başkanı

SARIVELİLERTV• Tüm Videolar
BASINDA BELEDİYEMİZBizi Takip Edin. KURUM REHBERİA-Z İnceleyebilirsiniz.
© Her Hakkı Saklıdır. Sitemizdeki yazı ve resimler izin alınmadan kullanılamaz.