SARIVELİLER BAŞKAN KURUMSAL FAALİYETLERİMİZZİYARETÇİ DEFTERİFOTO GALERİBEYAZ MASA İLETİŞİM
BAŞKAN HALİL KULAK’IN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 103. Yıl dönümüne ulaşmış olmanın mutluluğu ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

 “Gençlik ve Spor Bayramı” ilk kez 1938 yılında kutlanmış ve Cumhuriyet Tarihi’nin dönüm noktası, Atatürk’ün gençlere armağanı olmuştur.

19 Mayıs; Vatan toprağının düşman işgalinden kurtulması için en önemli adımın atıldığı, egemenliğin başlangıcı, özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır.

Türkiye Cumhuriyet’ini çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmenin en büyük görevimiz olduğunun bilincindeyiz. Rica ile merhamet dilenmekle bir milletin ve devletin şeref ve istikbali kurtarılamaz. Milletimiz çok büyüktür, hiç korkmayalım. O esaret ve aşağılığı kabul etmez. Türk milleti gelecek nesiller için bunu unutmamalıdır.

Ey güzel ülkemin güzel yüzlü gençleri;

Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır. Gençliğinde dik duranın ihtiyarlığında beli bükülmez.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, Şehitlerimizi ve Gazilerimizi saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan Gençlerimizin ve değerli Sarıveliler halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyor, hepinize selam ve sevgilerimi sunuyorum.

                                                                                                                             HALİL KULAK

                                                                                                              SARIVELİLER BELEDİYE BAŞKANI

SARIVELİLERTV• Tüm Videolar
BASINDA BELEDİYEMİZBizi Takip Edin. KURUM REHBERİA-Z İnceleyebilirsiniz.
© Her Hakkı Saklıdır. Sitemizdeki yazı ve resimler izin alınmadan kullanılamaz.